www.xtremeadventurebaiamare.ro
Home Evenimente Cluburi Facilități Anunţuri Adaugă Contact
Harta findsports.ro
Evenimente:619
Asociatii/Cluburi:99
Facilitati:5
Anunturi:8
http://www.echipadejoc.ro/cupafirmelorlabiliard/
Ultimele adăugari
Eveniment
Club
Facilitate
Anunţ
Mini Gamespot Poker Tour
25 Iulie 2014
Sibiu
La Revolucion 4
8 August 2014
Galaciuc
Maratonul Baisoara
27 Iulie 2014
Baisoara
Summer Cup Vaslui 2014
15 August 2014
Vaslui
Cupa Firmelor la biliard, etapa VI
3 August 2014
Bucuresti
Centura Transilvaniei 2014
24 Iulie 2014
Cluj-Napoca
Trofeul Urbans
8 August 2014
Lacu Sarat
Aeromania 2014
19 Iulie 2014
Tuzla
Muscel Adventure Trophy 2014
17 Iulie 2014
Campulung Muscel
Transilvania Bike Trails
26 Iulie 2014
Viscri
King of the Mountain
19 Iulie 2014
Paltinis
Feel Fit
Sighisoara
Teo Gym
Campia Turzii
Lacul Verde
Sancraiu de Mures
Helios Sport
Timisoara
Buy tickets to your favorite sports events worldwide
Evenimentul solicitat
Cupa Brasov la inot
22.Feb - 23.Feb Brașov,Brașov

Adăugat la 28.01.2014
Vizualizari 386
   Clubul Sportiv Tribeach Brasov si Directia Sport si Tineret Brasov, organizeaza in perioada 22-23 februarie 2014, prima editie a Cupei BRASOV la natatie, concurs ce se va desfasura la Bazinul Olimpic din Brasov.

Competitia este rezervata sportivilor (baieti si fete) cu varste intre 9-14 ani (2005-2000).

Taxa de participare este 35 lei. Inscrierile se vor trimite pana la data de 16 februarie 2014 la adresa e-mail: datatiming@yahoo.com

Program de concurs:
Vineri 21 februarie
17.30 Sedinta cu arbitrii
18.00 Sedinta tehnica

Sambata 22 februarie
10.00 Reuniunea I
17.00 Reuniunea II

Duminica 23 februarie
10.00 Reuniunea III

Premierea:
-toate probele individuale se vor premia cu diplome si medalii pe fiecare an de nastere.
-toate probele de stafet? se vor premia cu diplome si medalii pe fiecare an de nastere.

In probele de stafeta se va inota in sistem open, clasamentul se va face pe ani de nastere. Sunt acceptati intr-o echipa de stafeta sportivi avand acelasi an de nastere. Se admite prezenta in stafeta a unui sau a mai multor sportivi la orice categorie de varsta superioara, dar nu si invers.

Se vor premia primele 3(trei) performante dupa urmatorul criteriu: Din punctajul alocat (dupa Tabela FINA) timpului de record national/proba/an de nastere se scade punctajul inregistrat de sportiv la proba si procedeul respectiv, rezultand astfel punctajul de diferenta.

Se vor premia cele mai mici 3(trei) punctaje de diferenta la atat la fete cat si la baieti indiferent de proba la care se obtin, astfel:
LOC -I- 300RON+CUPA BRASOV+DIPLOMA
LOC -II- 200RON+DIPLOMA
LOC -III- 150RON+DIPLOMA

Contact: tel. 0730-188897 (Gabriel Mitache - organizator)
TeamDeals
Flag Counter
Vola.ro
Competiții sportive live la TV
24
Joi
25
Vineri
26
Sâmbătă
27
Duminică
28
Luni
13:45 Turul lui LeMond Eurosport
Ciclism
14:00 Turul Frantei Eurosport
Ciclism
18:30 Turul lui LeMond Eurosport
Ciclism
18:45 Semifinale Eurosport
Fotbal, CE UEFA U-19 F, Norvegia
15:00 Turul lui LeMond Eurosport
Ciclism
15:15 Turul Frantei Eurosport
Ciclism
18:30 Turul lui LeMond Eurosport
Ciclism
18:45 Austria - Portugalia Eurosport
Fotbal, CE UEFA U-19, Ungaria
18:45 Israel - Ungaria Eurosport 2
Fotbal, CE UEFA U-19, Ungaria
21:30 Marele Premiu de vara, la Wisla, in Polonia Eurosport 2
Sarituri cu schiurile
12:30 Hawthorn Hawks - Sydney Swans Eurosport 2
Fotbal australian
15:00 Turul lui LeMond Eurosport
Ciclism
15:15 Turul Frantei Eurosport
Ciclism
17:00 Seria de anduranta Blancpain, la Spa-Francorchamps, in Belgia Eurosport 2
Raliu
18:00 Marele Premiu de vara, la Wisla, in Polonia Eurosport 2
Sarituri cu schiurile
18:30 Turul lui LeMond Eurosport
Ciclism
18:45 Marele Premiu de vara, la Wisla, in Polonia Eurosport
Sarituri cu schiurile
19:15 Seria de anduranta Blancpain, la Spa-Francorchamps, in Belgia Eurosport 2
Raliu
21:00 Seria de anduranta Blancpain, la Spa-Francorchamps, in Belgia Eurosport
Raliu
00:30 Campionatele Mondiale de juniori, la Eugene, in SUA Eurosport 2
Atletism
10:30 GP3: Seria, la Budapesta, in Ungaria Eurosport
Raliu
11:00 Seria de anduranta Blancpain, la Spa-Francorchamps, in Belgia Eurosport
Raliu
12:45 Super Cupa Porsche, la Budapesta, in Ungaria Eurosport
Raliu
14:00 Campionatul Mondial, la Loket, in Cehia Eurosport 2
Motocros
14:45 Turul Frantei Eurosport
Ciclism
15:00 Campionatul Mondial, la Loket, in Cehia Eurosport 2
Motocros
16:00 Turul lui LeMond Eurosport
Ciclism
16:15 Turul Frantei Eurosport
Ciclism
17:00 Campionatul Mondial, la Loket, in Cehia Eurosport 2
Motocros
18:00 Campionatul Mondial, la Loket, in Cehia Eurosport 2
Motocros
19:00 Finala Eurosport 2
Fotbal, CE UEFA U-19 F, Norvegia
21:00 Turul lui LeMond Eurosport
Ciclism
21:30 Finala Eurosport 2
CM, Polo pe apa M
01:00 Campionatele Mondiale de juniori, la Eugene, in SUA Eurosport 2
Atletism
15:45 Turul Valoniei Eurosport
Ciclism
18:45 Semifinale Eurosport
Fotbal, CE UEFA U-19, Ungaria
21:00 Semifinale Eurosport
Fotbal, CE UEFA U-19, Ungaria